3 дні
12.30 Екскурсія по руїнам Невицького замку;
14.00 Екскурсія по Ужгородському замку;
19.30 Приїзд у м.Мукачево. Поселення в готель на ночівлю.
11.00 Приїзд у м. Берегове. Купання в термальних басейнах;
Інформація про тур:
Маршрут руху. Протяжність приблизно 1200 км.
Мисливський палац графів Шенборнів побудував граф Бугейм Шенборн у 1890-1895 роках. Графи Шенборни часто навідувалися у Чинадієво на полювання і відпочинок. Це романтичний замок. Причому не простий, а символічний. У Європі, а особливо у Німеччині, зустрічаються замки, в яких кількість веж відповідає кількості днів у році. У проекті палацу Шенборна за основу взятий астрономічний рік. Будівля має 365 вікон – відповідає кількості днів у році, 52 кімнати – кількості тижнів, 12 входів – кількості місяців. Фото:
Ужгородський замок. Cпоруди фортеці відносяться до XII - XIII ст. Тисячу років тому Ужгородський замок був резиденцією староруського князя Лаборця, убитого угорцями в 903 р. під час їх вторгнення в дунайську долину. Як і багато його "побратимів", Ужгородський замок неодноразово змінювали і перебудовували на догоду новим вимогам фортифікації чи просто забаганкам його вдасників. Однак, гармонія краси та могутності, не зважаючи ні на що, не втратилась і дійшла до нас майже у первозданному вигляді Загальна площа цієї чудової військово-архітектурної споруди становить не багато, не мало, 2,5 га. Фото:
Закарпатський музей архітектури та побуту "Старе село” знаходиться на схилі Замкової гори, поряд з середньовічним замком . У ньому зібрані найбільш характерні зразки народної архітектури різних етнічних груп населення Закарпаття кінця XVIII - середини XX століття.Фото:
Дегустація вина у с.Середнє. У Карпатах найвідоміші винні заводи знаходяться в Закарпатті. В основному це Мукачівський, Берегівський, Ужгородський і Виноградівський райони. В інших районах клімат не дозволяє. Та й то, вина тут в основному сухі. Нині в Закарпатті налічується більше 100 сортів винограду. Але звичайно і давно вивчені і широко поширені сорти зараз використовуються для виробництва якісних марочних закарпатських вин. Леанка - дуже поширений у Закарпатті сорт, добре прижився в цій місцевості. З нього роблять сухе марочне столове вино. Наприклад, з нього виготовляють вино в селі Середнє, під назвою "Середнянське", а також фірмою "Айсберг" - "Леанка". Вино має тонкий смак і аромат, з легким цитрусовим відтінком. У Молдові цей сорт винограду називається "Фетяска". У підземних галереях дубові бочки зберігаються з XVI ст. Туристам подають найвідоміші — ”Спокусницю”, ”Троянду Закарпаття” й ”Оксамит України”. Фото:
Замок ордену тамплієрів. Середнянський замок, мабуть, не є настільки цікавим в плані мальовничості руїн, як в тому, що він є єдиним замком тамплієрів на території сучасної України. Оскільки останнім часом говорити про таємничий чернечий орден тамплієрів стало модно, ще й купа книжок про них написано і навіть фільми відзнято, то і тут виплила інформація, що цей замок побудували тамплієри у 12 ст. І це була їхня найсхідніша оборонна споруда на території Європи. Згідно енциклопедії „Замки Підкарпатської Руси”, це була вежа висотою 20 метрів, площею
Замок "Паланок” - один з найцінніших історичних і військово-архітектурних пам’яток Закарпаття і всієї України XIV-XVII століть - розташований в південно-західній частині міста Мукачево на горі вулканічного походження висотою 68 метрів і займає площу 13930 кв. метрів. Історія замку насищена подіями, овіяна легендами і бойовою славою. В Мукачивськом замку Ви побачите відреставровану середньовічну фортифікаційну архітектуру, старовинні двори і галереї з виставками сучасної скульптури. Фото:
Термальні джерела в м.Берегове. Берегівщина — єдиний район Закарпаття, де так багато свердловин з гарячою мінеральною водою, насиченою залізом. Вчені пов’язують це з тим, що саме ця місцевість є сейсмічною зоною. Тут, як у найтеплішій точці області, дуже часто відбуваються активні підземні процеси: пласти рухаються, спричиняючи утворення гарячих гейзерів. Сьогодні розвіданими є сім свердловин, але тільки на двох з них побудовано басейни. В Берегово — термальні джерела кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвих вод високої мінералізації, аналоги яких зустрічаються на Камчатці, Сахаліні, Ісландії та Новій Зеландії. Фото:
Четфалва знаходиться у кілометрі від кордону з Угорщиною. Вже з траси на Берегове, до якої більше кілометра, видний шпиль дерев'яної унікальної каркасної дзвіниці (1753, за іншим даними - XVII ст.) - найвищої на Закарпатті. Дзвіниця примикає до західної стіни маленької кам'яної реформаторської церківки (XIV ст., 1753). Цей на вигляд скромний однонефний храм з єдиним віконцем і п'ятигранним хором зберігає чудовий релікт минулого: розбиту на кесони дерев'яну стелю, розписану рослинними орнаментами (1753 і 1773). У строгому лютеранському храмі це єдина прикраса інтер'єра. Впритул до старої церкви стоїть зведений місцевими майстрами модерністських форм храм Святого Духа (1998-2001), який поперемінно використовують римо-католицька і греко-католицька громади села. Інтер'єр храму прикрашають витончених силуетів різьблені розп'яття, чаші, свічники та амвон. Четфалва сильно постраждала під час повеней 1998 і 2001р. Тут споруджена найбільша на Закарпатті захисна дамба (
"Долина нарцисiв” - унiкальний ботанiчний об’єкт, в якому охороняється найбiльший в Середнiй Европi осередок нарцису вузьколистого (Narcissus angustifolius). Цей середньоевропейський високогiрний вид поширений в Альпах, на Балканах i в Карпатах на висотах 1100-
Іза - це село, що в Хустському районі, недаремно називають столицею лозоплетіння Закарпаття. Проїжджаючи по Ізі, біля десятків будинків, побачите імпровізовані виставки лозоплетільного виробництва. Серед витворів рук вмілих майстрів - справжні мистецькі вироби, спроможні не лише "виконувати відведену їм роль" у побуті, а й милувати око мистецькими сплетіннями звичайної лози. Очі розбігаються від виставленого на продаж асортименту. Фото:
Оленяча ферма. Неподалік с.Іза знаходиться знаменита на всю Україну оленяча ферма, де вирощують плямистих оленів з метою здобуття з рогів цих благородних тварин важливої медичної сировини - пантокрину. Фото:
Озеро Синевир справедливо вважається найкоштовнішим природним скарбом Національного природного парку "Синевир" і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4-5 гектарів, його середня глибина становить 8-
Синевірський первал - самий мальовничий перевал в Українських Карпатах,
Водоспад "Шипіт". У підніжжі полонинського хребта Карпат знаходиться чудовий витвір природи - водоспад Шипіт, вода в якому спадає численними живописними каскадами. Загальна довжина складає 18 метрів. Коло села, недалеко від водоспаду, нещодавно ввели в експлуатацію бугільний підйомник, також працює канатна дорога (1500 метрів), що є ще однією радістю для туристів взимку. Та окрім того, це місце відоме ще й щорічним зібранням хіппі, що відбувається з 1993 р. Фото:
font-family: Book Antiqua; font-size: 12pt;